Jdi na obsah Jdi na menu
 


řešení problému-různé tipy vlasů

28. 2. 2007
První příznak: Věčně mastný zplihlý účes
Diagnóza: Syndrom mastné pokožky. Pokud vaše vlasy i pár hodin po očišťujícím rituálu vypadají stále znuděně, zřejmě za to mohou přespříliš aktivní mazové žlázy. Tuhle radost jste mohla pravděpodobně zdědit po rodičích anebo hledejte viníka ve zpropadených hormonech. Jednoduchou rovnicí se dá také spočítat, že převaha tukových žláz v obličeji na jedné straně se rovná mastným vlasům na straně druhé.
Léčba: O svou neposlušnou kštici byste se měla s láskou starat a omývat ji každý den šamponem pro mastné vlasy. Při konečné úpravě účesu se vyhněte silnému kondicionéru s obsahem oleje a silikonů. Zapomeňte na gely, pomády, spreje pro lesk či hydratační vlasové masky. Ohlížejte se pouze po přípravcích, které vysoušejí. Ve složení pátrejte konkrétně po alkoholu, který si umí s mastnou pokožkou hravě poradit. Jestli patříte ke klanu workoholiček a každodenní mytí hlavy je pro vás naprostou utopií, vyzkoušejte, co vaše hříva odpoví na suchý šampon. Naše tipy: osvěžovač vlasů mezi šamponováním Dry Clean Only, Sebastian Collection, 560 Kč, rozmarýnová vlasová voda Weleda, 205 Kč, která dokáže odmašťovat vlasovou pokožku mezi mytím.

Druhý příznak: Odbarvené a přesušené vlasy bez lesku
Diagnóza: Přehnané barvení. Nic nového pod sluncem - vašim pramenům nejvíc škodí zesvětlování! Tenhle drsný zákrok vlasy oslabuje hlavně tím, že je násilně zbavuje jejich přirozené barvy. To je vyvede z míry natolik, že ztratí sílu se bránit škodlivým vlivům, zkřehnou a začnou se lámat. Vášnivé propagátorky tmavých odstínů na tom nejsou o nic líp. Když dobarvujete kořínky, musíte nanést barvu na celou hřívu, a tak se na vlasy zbytečně nabalují další vrstvy. Otrávíte je takovým množstvím pigmentu, že ztratí lesk. Čím delší budou intervaly mezi vašimi návštěvami kadeřníka nebo koupelnovými procedurami, tím spíš předejdete zašedlému tónu vlasů.
Léčba: Lesk vzkřísíte vyživující maskou s bambuckým máslem Masque réparateur au karité, Darphin, 1150 Kč. Naše tipy: kúra pro barvené vlasy s výtažky mandlí Decoré Care, Wella, 120 Kč, nebo regenerační krém Repair Cre`me, VO5, 139 Kč. Na šetrné mytí použijte šampon Glypro+, Redken, 485 Kč.

Třetí příznak: Svrbící pokožka s odlupujícími se šupinkami
Diagnóza: Lupy. Bílé vločky, které vám sněží na ramena, jsou odumřelé kožní buňky. Proč obtěžují zrovna vás? Možná je vaše pokožka moc suchá anebo vaše žlázy produkují hodně kvasinek. Tenhle neduh vás může trápit bez ohledu na to, máte-li suché, či mastné vlasy.
Léčba: Pokud vás trápí suchá kůže, provádějte léčbu dvakrát týdně šamponem s obsahem kyseliny salicylové a po zbytek dní se myjte hydratačním šamponem Shampooing Énergisant, Dercos, Vichy, 260 Kč. Jestli je vaše pokožka mastná, problémem jsou nejspíš kvasinky. Dvakrát týdně použijte šampon s obsahem zinku. Naše tipy: Triazol, Ducray, 249 Kč, nebo léčebný šampon proti lupům Crisan mad, Wella, 190 Kč. Na podrážděnou vlasovou pokožku si vezměte na pomoc zklidňující sérum True Calm, Quiet Zone, Redken, 705 Kč.

Čtvrtý příznak: Křehké, ztrvalené, odbarvené nebo chemicky narovnané vlasy
Diagnóza: Příliš mnoho chemických zákroků. Nemůžete se divit, že když máte vlasy zesvětlené, ztrvalené a ještě je čas od času poškádlíte kulmou, nebudou po téhle vražedné kombinaci živě dovádět v ohonu. Vlas je složený z malých plátů, které se na sebe skládají jako šindele. Když hřívu ošetříte agresivními chemikáliemi, šokovaný vlas se zkroutí, na pohlazení zdrsní a vy můžete zapomenout na zdravě rozevlátý účes.
Léčba: Pokud máte silně poškozené vlasy, pomůže vám jedině stříhání, které vás zbaví roztřepených konečků. Zničenou kštici dvakrát týdně zvlhčujte vyživující maskou či kondicionérem: naneste silnou vrstvu přípravku, nasaďte si koupací čepici a dvacet až třicet minut hlavu zahřívejte fénem. Pro větší efekt si tenhle módní doplněk můžete nechat i přes celou noc. Naše tipy: vyživující maska Private Spa Body Collection, Estée Lauder, 900 Kč, a na hrubé vlasy maska s uhlazujícím efektem Els`eve, Nutrileum, L'Oréal, 129 Kč. Poničeným konečkům dodejte vláhu fluidem Sealed Ends, Bonacure, Schwarzkopf Professional, 331 Kč.

Pátý příznak: Padání vlasů
Diagnóza: Posttraumatický stres. Psychologové tvrdí, že ženy nejčastěji přicházejí o vlasy z úzkosti a pocuchaných nervů. Když zažijete šok (zlomíte si nohu, ztratíte milovanou bytost, narodí se vám dítě, začnete trpět poruchou stravování), přestanou vám růst vlasy. Zdravé hřívy se dočkáte, až když se tělo s šokem samo vyrovná. Důležité je vědět, že mezi stresem, který jste prožila, a padáním porostu hlavy může být docela dlouhá prodleva. Možná si ani neuvědomíte, k čemu se tenhle váš nepříjemný stav vztahuje.
Léčba: Pokud vám vypadaly vlasy kvůli stresu, nejspíš vám za několik měsíců zase narostou. Mezitím dvakrát týdně ošetřujte slabé, křehké prameny posilující kúrou. Naše tipy: program pro obnovu oslabených vlasů Forcintense, Kérastase, Resistance, 800 Kč, nebo kúra proti vypadávání vlasů Dercos, Vichy, 935 Kč. Váš milovaný může vyzkoušet tonikum proti vypadávání vlasů LondaCare Activ Men Energy Tonicum, 120 Kč.

Šestý příznak: Přecitlivělé vlasy, na nichž nic nedrží a nedají se upravit
Diagnóza: Neunesou velkou tíhu přípravků. Vaše kštice už toho má dost - je zatěžkána vrstvami laků, stylingových krémů a sprejů. Vtip je v tom, že se z jemných pramenů obzvlášť špatně vymývají a někdy zůstávají i po šamponování.
Léčba: Na suché vlasy naneste pročisťující šampon a pořádně jej vemněte do pokožky. Jakmile se vytvoří pěna, hřívu propláchněte vodou a naneste lehký kondicionér. Naše tipy: pročisťující šampon, Pantene Pro-V, 364 Kč, v kombinaci s jemným kondicionérem Crémespoeling Vitaal, Dr. Hauschka,
355 Kč. Když bude nejhůř, jednou za čtrnáct dní použijte masku Haarpakking Vitaal, Dr. Hauschka, 435 Kč.

Sedmý příznak: Dvoubarevné vlasy
Diagnóza: Po domácím barvení máte oranžové konečky a zbytek kštice hnědý. Možná vás ta divočina baví, ale právě teď se nenosí. Přestaňte šetřit, nechte peněženku se v dobrém rozloučit s částkou o trošku větší (zaplatíte víc než za klasické barvení) a zajděte raději k profesionálovi. Pokud se nemůžete ke kadeřnici vypravit hned, prozatím balamuťte okolí vlnami. Choďte v natáčkách, dělejte si na noc copy, abyste měla po celé hlavě lokny. Nerovnoměrné odbarvení se v nich ztratí spíš než na rovných vlasech.
Léčba: Nenapravitelné případy, které se chtějí dál barvit doma, by si měly postavit do koupelny budík. Jeho hlasité drnčení je pak snad upozorní, jak dlouho mají směs na hlavě a kolik času jim zbývá na další aktivity. Když totiž necháte barvu působit příliš dlouho, hrozí, že budete mít kštici vysušenou a mandarinkovou.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

typ

(tip, 6. 9. 2007 9:31)

typ vlasů
tip pro vlasy